OPEN CALL / NABORY 2022
Wyniki otwartych naborów: Prezentacja spektaklu tanecznego i Warsztaty w ramach Festiwalu Materia i Foremka oraz Otwarte zajęcia w cyklu Czuła Materia
Ogłaszamy ostatnie już wyniki tegorocznych naborów Materii w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
W dniu 19.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej 3 nabory/ open call ogłoszone przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki:
Prezentacja spektaklu tanecznego dla rodzin z dziećmi w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA
Warsztaty familijne w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA
Otwarte zajęcia somatyczne dla osób nie posiadających doświadczenia w tańcu w cyklu CZUŁA MATERIA
Skład Komisji:
Justyna Czarnota-Misztal, ekspertka niezależna
Kamila Majchrzycka-Szymańska, kuratorka Festiwalu Sztuki Tańca dla Dzieci Materia i Foremka
Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Materia
Komisja po zapoznaniu się z 7 zgłoszeniami w naborze Prezentacja spektaklu tanecznego dla rodzin z dziećmi w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję:
Mój ogon i ja, kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka), producentka Karolina Wycisk / Fundacja Performat
2. Komisja po zapoznaniu się z 3 zgłoszeniami w naborze Warsztat familijny w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA zgodnie z regulaminem wybrała 2 propozycje:
Antek Kurjata, nazwa warsztatu: MAŁE/duże
Monika Szpunar, nazwa warsztatu: Uruchomić nieruchome, czyli choreografia z przedmiotem
3. Komisja po zapoznaniu się z 6 zgłoszeniami w naborze Otwarte zajęcia somatyczne dla osób nie posiadających doświadczenia w tańcu w cyklu CZUŁA MATERIA zgodnie z regulaminem wybrała 3 propozycje:
Magda Jędra, nazwa warsztatu: Praktyka ciała botanicznego
Aniela Kokosza, Olga Kebas , nazwa warsztatu: Ciało ma imię
Katarzyna Grambo, nazwa warsztatu: Automasaż zbudowany na bazie elementów jogi i tańca współczesnego
Gratulujemy i już dziś zapraszamy na pokazy i warsztaty w ramach festiwalu Materia i Foremka oraz na zajęcia otwarte w ramach cyklu Czuła Materia!
KOMISJA
Justyna Czarnota-Misztal - pedagożka teatru, trenerka i menagerka kultury. Kieruje Działem Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Znawczyni współczesnego teatru dla dzieci, młodzieży i rodzin, interesują ją szczególnie przedstawienia eksperymentujące z pozycją widza. Jako pedagożka teatru regularnie prowadzi warsztaty i projektuje materiały edukacyjne do spektakli.
Kamila Majchrzycka-Szymańska - menedżerka, kuratorka, producencka i animatorka życia kulturalnego związana z Łodzią. Pracowała w Teatrze Pinokio w Łodzi jako menedżerka instytucji oraz kuratorka i producentka. Obecnie współtworzy wydarzenia dla dzieci i bliskich im dorosłych: Festiwal Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA, wystawę Elementarz empatii w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi oraz Festiwal Sztuki Tańca dla Dzieci MATERIA I FOREMKA.
Sonia Nieśpiałowska - dyrektorka programowa Materii, producentka i kuratorka tańca i redaktorka publikacji o tańcu współczesnym. Pracowała w Muzeum Sztuki w Łodzi jako producentka wystaw i wydawnictw. Współtworzyła m.in. festiwal Kino Tańca w Łodzi oraz Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic! w Warszawie, wystawę Przyjdźcie, Pokażemy Wam co robimy w ms2 z Katarzyną Słobodą oraz projekt Short Stories. Powrót z Aleksandrą Machnik.
Wyniki otwartych naborów: Nabór ofert prezentacji plenerowego spektaklu tanecznego lub spektaklu site-specific oraz Premiera - krótka forma
Ogłaszamy kolejne wyniki tegorocznych naborów w ramach programu Przestrzeni Sztuki. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
W dniu 15.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej open call Nabór ofert prezentacji plenerowego spektaklu tanecznego lub spektakli site-specific oraz Premiera - krótka forma ogłoszony przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki
Skład Komisji:
Aleksandra Podębska, zastępca dyrektora Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, partnera Materii w programie Przestrzenie Sztuki
Rafał Dziemidok, ekspert niezależny
Jacek Owczarek - Materia
Komisja po zapoznaniu się z 8 zgłoszeniami w naborze Premiery - krótkiej formy zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję Emilii Biskupik.
2. Zgłoszono 5 ofert prezentacji plenerowego spektaklu tanecznego lub spektakli site-specific, jedna z nich nie była kompletna (brak rejestracji) i nie była rozpatrywana przez komisję. Komisja po zapoznaniu się z 4 zgłoszeniami zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję:
Zuzanna Kasprzyk-Molenda, Atlas Drzew (Zimozielonych), Część 1 - Sosna, Część 2 - Topole
Gratulujemy i już dziś zapraszamy na pokaz w ramach festiwalu Choreografie Miasta i na premierę w Materii w Łodzi.
KOMISJA
Rafał Dziemidok - choreograf, reżyser, tancerz, improwizator i pedagog improwizacji, z wykształcenia prawnik mieszkający i tworzący od 2012 roku w Berlinie. Realizuje własną, unikalną i wyrazistą ścieżkę ruchowej ekspresji. Współpracował m.in. z: Teatrem Dada von Bzdülöw, Gdańskim Teatrem Tańca, Compagnie Yvette Bozsik, Theater o.N., Two Fish/Theater an der Parkaue, Julian Rosefeld. Jest współzałożycielem i liderem Grupy Artystycznej Koncentrat.
Aleksandra Podębska - Z-ca dyrektora Miejska Strefa Kultury, wcześniej dyrektorka Poleskiego Ośrodka Sztuki, kierowniczka działu merytorycznego Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Dyrektor instytucji realizującej m.in. Międzynarodowe Biennale Spotkań Teatralnych Terapia i Teatr, Festiwal Łódź Fabrykancka 2.0 oraz projekty w ramach programu Erasmus+. Prezes stowarzyszenia Zachodnia.
Jacek Owczarek - dyrektor Materii, tancerz, choreograf, pedagog. Kierownik Instytutu Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczy tańca współczesnego , kontakt improwizacji i dramaturgii tańca. Tworzy autorskie choreografie oraz ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych.
Wyniki otwartego naboru: Rezydencja choreograficzna w Morawie
Ogłaszamy kolejne wyniki tegorocznych naborów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Polecamy Waszej uwadze trwające i przyszłe nabory w ramach programu Przestrzeni Sztuki i liczymy na spotkania w niedalekiej przyszłości podczas wydarzeń w Materii.
W dniu 8.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej open call Rezydencja choreograficzna podczas Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Było, jest i będzie organizowanego przez ASP we Wrocławiu w Pałacu w Morawie ogłoszony przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Nabór został przedłużony do 7.09.2022.
Skład Komisji:
dr hab. Magdalena Grzybowska, prof. ASP we Wrocławiu, Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki, Katedra Rzeźby i Działań Przestrzennych
dr Anna Bujak, Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, Katedra Technik Rzeźbiarskich
dr Anna Wytych-Wierzgacz, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, partnera Materii w programie Przestrzenie Sztuki
Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Materia
Komisja po zapoznaniu się z 6 zgłoszeniami w naborze zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję rezydencji.
Rezydentką podczas Sympozjum Sztuki będzie Magda Niedzielska
Gratulujemy i już dziś zapraszamy na prezentację efektów rezydencji w Morawie i w Materii w Łodzi.
Siedziba Z.T.L. Harnam, filia Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, partnera Materii w Programie Przestrzenie Sztuki
Wyniki otwartych naborów: Rezydencje choreograficzne, Prezentacja spektaklu i Moduły miesięczne
Ogłaszamy pierwsze wyniki tegorocznych naborów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, które przyniosły nam jako organizatorom ogromną wiedzę na temat tego, czym się zajmujecie i czym chcecie się dzielić.
Polecamy Waszej uwadze trwające i przyszłe nabory w ramach programu Przestrzeni Sztuki i liczymy na spotkania w niedalekiej przyszłości podczas wydarzeń w Materii.
W dniu 1.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej trzy nabory / open call ogłoszone przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki:
Profesjonalne spektakle tańca stworzone przez osoby twórczo/artystycznie związane z Łodzią i regionem łódzkim.
14 dniowe rezydencje choreograficzne
Moduły miesięczne – nabór propozycji miesięcznych modułów zajęć
Skład Komisji (alfabetycznie):
Alicja Berejowska - ekspertka niezależna
Joanna Chitruszko - Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, Operator PS w Białymstoku (wspólnie z OiFP w Białymstoku)
Jacek Owczarek - Materia
Komisja podjęła następujące decyzje:
Po zapoznaniu się z 6 zgłoszeniami w naborze Profesjonalne spektakle tańca stworzone przez osoby twórczo/artystycznie związane z Łodzią i regionem łódzkim Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 2 oferty (alfabetycznie tytułami, podkreślono nazwisko osoby zgłaszającej)
Spektakl One Hundred Falls
Koncepcja – Jakub Mędrzycki
Choreografia – Jakub Mędrzycki, Ilona Gumowska
Wykonanie – Ilona Gumowska oraz Jakub Mędrzycki
Muzyka – Marta Forsberg, Gieorgij Puchalski
Produkcja – Krakowski Teatr Tańca
Spektakl To ty
Choreografia – Sebastian Flegiel
Choreografia i reżyseria – Sebastian Flegiel
Muzyka – Tomasz Wyrwa
Wykonanie – Daria Resztak, Karolina Łykowska, Aleksandra Kępińska, Malwina Świstoń, Marcelina Kostecka, Mariola Dubiel, Natalia Feret, Aleksandra Łuczak, Oliwia Obrębska, Oliwia Ołdziejewska, Paweł Jacak
Producent – Sebastian Flegiel
Po zapoznaniu się z 8 zgłoszeniami w naborze Moduły miesięczne – nabór propozycji miesięcznych modułów zajęć skupiających się na wybranej technice lub metodzie pracy dla osób średniozaawansowanych w tańcu (po 16 h łącznie) Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 2 propozycje (alfabetycznie nazwa warsztatu)
Let me see your footwork - Warsztat Footwork prowadząca Ewa Bielak
Warsztat tańca współczesnego z elementami sztuk walki i akrobatyki prowadzący Ilona Gumowska i Abhilash Ningappa
Po zapoznaniu się z 10 zgłoszeniami w naborze 14 dniowe rezydencje choreograficzne dla osób zajmujących się współczesnymi formami tańca Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 2 propozycje rezydencji (alfabetycznie nazwiskami)
Ewa Bielak, Michał Rostowski
Żaneta Łąpieś, Aleksandra Kasica-Ostrowska, Agnieszka Janicka-Wolska
Gratulujemy i już dziś zapraszamy na wydarzenia związane z wyłonionymi propozycjami.
KOMISJA
Alicja Berejowska - menedżerka kultury, producentka działająca na polu teatru, nowej choreografii i performansu. Inicjatorka Perform for Change - kolektywnej agencji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju, ekologii i różnorodności w sztukach performatywnych.
Joanna Chitruszko – tancerka, producentka, kuratorka, koordynatorka, organizatorka wydarzeń związanych z tańcem. Członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Od 2008 roku Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku. Kuratorka Sceny Tańca Studio w Teatrze Studio w Warszawie (2 odsłony w 2018 i 2019 roku).
Jacek Owczarek - dyrektor Materii, tancerz, choreograf, pedagog. Kierownik Instytutu Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczy tańca współczesnego , kontakt improwizacji i dramaturgii tańca. Tworzy autorskie choreografie oraz ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych.
10 OTWARTYCH NABORÓW MATERII W RAMACH PROGRAMU PRZESTRZENIE SZTUKI
Materia ogłosiła 10 otwartych naborów w ramach programu Przestrzenie Sztuki w roku 2022.
Program Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operator: Materia
Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi
Open call 1: Rezydencja choreograficzna podczas Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Było, jest i będzie organizowanego przez ASP we Wrocławiu w Pałacu w Morawie w dniach 23.09-30.09.2022
Komisja wybrała 1 propozycję
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 2: Dwie 14 dniowe rezydencje choreograficzne w Materii w Łodzi
Komisja wybrała 2 propozycje
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 3: Moduły miesięczne – nabór propozycji miesięcznych modułów zajęć skupiających się na wybranej technice lub metodzie pracy dla osób średniozaawansowanych w tańcu (po 16 h łącznie).
Komisja wybrała 2 propozycje
Status: ZAKOŃCZONY
Komisja wybrała 1 propozycję
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 5 Profesjonalne spektakle tańca stworzone przez osoby twórczo/artystycznie związane z Łodzią i regionem łódzkim. Nabór ofert (z wyceną prezentacji) dotyczących prezentacji spektaklu na Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, w Ogrodach Geyera lub w siedzibie Z.T.L. Harnam,
Komisja wybrała 2 oferty
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 6: Projekt społeczny miesięczny i dwumiesięczny. Nabór dotyczy propozycji projektów społecznych. Realizacja projektu może trwać do 16.12.2022:
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 7: Spektakl plenerowy i site specific – prezentacja w ramach festiwalu Choreografie Miasta. Nabór ofert (z wyceną prezentacji) dotyczących prezentacji spektaklu w przestrzeniach miejskich w Łodzi.
Komisja wybrała 1 propozycję
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 8: Prezentacja spektaklu tanecznego dla rodzin z dziećmi w ramach Festiwalu Materia i Foremka.
Komisja wybierze 1 propozycję
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 9: Czuła Materia – otwarte zajęcia somatyczne dla osób nie posiadających doświadczenia w tańcu. Nabór dotyczy propozycji dwugodzinnych zajęć skupiających się na wybranej metodzie pracy z działem. Honorarium za 2 godzinne zajęcia - 600 zł brutto, zwrot kosztów podróży i max 1 nocleg dla osób spoza Łodzi.
Komisja wybierze do 7 propozycji
Status: ZAKOŃCZONY
Open call 10: Warsztaty familijne w cyklu Materia i Foremka. Nabór dotyczy propozycji trwających 1,5 h familijnych zajęć dla dzieci i opiekunów. Honorarium za 1 zajęcia - 500 zł brutto. Realizacja warsztatów nastąpi w listopadzie i grudniu.
Komisja wybierze 1 propozycję
Status: ZAKOŃCZONY
fot. ze spektaklu Krótkotrwałość Macieja Kuźmińskiego, autor: Mariusz Marciniak
Harmonogram naboru otwartego naboru / open call Projekt społeczny miesięczny i dwumiesięczny.
1. Ogłoszenie naboru - 19.08.2022
2. PRZEDŁUŻONY Termin zgłoszeń: do godziny 23.59 w dniu 15.09.2022 poprzez formularz
3. Termin ogłoszenia wyników naboru: 18.09.2022 na stronie www.materialodz.pl oraz FB Materia / Łódź
4. Termin realizacji Projektów: 20.09-16.12.2022 (projekt ma trwać 1 miesiąc lub 2 miesiące we wskazanym okresie)
Regulamin i formularz PROJEKT MIESIĘCZNY na terenie dzielnicy Łódź-Górna, okolica Górniak: https://bit.ly/ProjektSpołęcznyMiesięczny
Regulamin i formularz PROJEKT DWUMIESIĘCZNY na terenie Łodzi:
https://bit.ly/ProjektSpołecznyDwumiesięczny
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi - Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi
do 15.09.2022 / OTWARTY NABÓR WNIOSKÓW NA REALIZACJĘ PROJEKTU SPOŁECZNEGO
Materia otwiera nabór propozycji realizacji 2 projektów: miesięcznego i dwumiesięcznego projektu społecznego w Łodzi, który będzie zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki.
Projekt społeczny to w naszym rozumieniu inicjatywa zanurzona w konkretnej rzeczywistości społecznej, poprzedzona jej rozpoznaniem (rozpoznaniem jej potrzeb, charakterystyki), angażująca społeczność lokalną lub inną grupę społeczną, przeprowadzona poprzez działania partycypacyjne o wysokiej jakości artystycznej i etycznej.
W otwartym naborze komisja powołana przez Materię (jej skład podamy wraz z wynikami naboru) wyłoni:
jedną osobę (lub osobę reprezentującą grupę projektową), która będzie odpowiedzialna za realizację miesięcznego projektu społecznego w Łodzi, na terenie dzielnicy Łódź-Górna, okolica Górniak.
jedną osobę (lub osobę reprezentującą grupę projektową), która będzie odpowiedzialna za realizację dwumiesięcznego projektu społecznego w Łodzi,
Przedmiot naboru, który musi być opisany w propozycji Projektu (szczegółowy opisy w Regulaminach!)
Projekt musi łączyć rozpoznanie kontekstu społecznego oraz artystyczne działania związane z tańcem współczesnym i choreografią odpowiadające na to rozpoznanie oparte na zaangażowaniu społeczności lokalnej ( w obu projektach) lub innej grupy społecznej (tylko w dwumiesięcznym)
Projekt musi być zrealizowany w Łodzi (dwumiesięczny) lub w dzielnicy Łódź-Górna, w okolicy Górniak (miesięczny)
Projekt musi mieć charakter partycypacyjny, włączać w działania lokalną społeczność lub inną grupę społeczną.
Projekt musi zakończyć się przygotowanymi przez osobę odpowiedzialną za przeprowadzenie projektu, nie później niż 11.12.2022:
publiczną prezentacją jego efektów (preferowane) na scenie będącej w dyspozycji Materii lub w przestrzeni miejskiej z udziałem osób, które wzięły udział w Projekcie.
LUB (ta opcja tylko w Projekcie miesięcznym) wykładem performatywnym łączącym wykład, choreografię i pokaz dokumentacji (zdjęcia, video, rejestracja dźwięku).
Materia jako “Organizator” zapewnia w ramach realizacji wybranego Projektu:
budżet na realizację projektu w wysokości 5 000 złotych (miesięczny) lub 10 000 zł (dwumiesięczny), który może być wydatkowany na honoraria, usługi, transport oraz materiały niezbędne do realizacji projektu. Budżet nie uwzględnia najmu sal, salę zapewnia Organizator.
budżet będzie wydatkowany bezpośrednio przez Organizatora na podstawie kalkulacji kosztów uzgodnionej pomiędzy Organizatorem, a osobą realizującą zwycięski projekt,
wydatkowanie środków przewidziane jest do 16.12.2022,
bezpłatny udział w wydarzeniach realizowanych przez Materię w okresie trwania projektu dla osoby realizującej Projekt lub grupy projektowej,
infrastrukturę do realizacji pokazu końcowego lub pomoc w uzyskaniu wymaganej zgody na przeprowadzenie pokazu w uzgodnionej przestrzeni miejskiej,
wsparcie Organizatora w zakresie realizacji pokazu końcowego,
promocja wydarzenia.
Warsztat ruchowy lub taneczny dla wszystkich w ramach cyklu CZUŁA MATERIA / otwarty nabór - open call
Harmonogram naboru otwartego naboru / open call
1. Ogłoszenie naboru - 29.08.2022
2. Termin zgłoszeń: do godziny 23.59 w dniu 14.09.2022 poprzez formularz
3. Termin ogłoszenia wyników naboru: 20.09.2022 na stronie www.materialodz.pl oraz FB Materia / Łódź
4. Termin realizacji warsztatów - od września do grudnia 2022
w Formularzu podano zakres dat do wyboru. Można zaznaczyć 1 lub więcej dogodnych terminów. Zakładamy, że warsztaty Czuła Materia odbywają się w piątek o 18:00 co 2 tygodnie począwszy od 26.08.
23.09.2022 18:00 - 20:00
7.10.2022 18:00 - 20:00
21.10.2022 18:00 - 20:00
4.11.2022 18:00 - 20:00
11.11.2022 18:00 - 20:00
18.11.2022 18:00 - 20:00
2.12.2022 18:00 - 20:00
16.12.2022 18:00 - 20:00
Regulamin i formularz:
https://bit.ly/NabórCzułaMateria
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi - Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi
do 14.09.2022 / nabór propozycji warsztatów w ramach cyklu CZUŁA MATERIA
Materia ogłasza nabór na propozycje dwugodzinnych warsztatów certyfikowanych i/lub autorskich metod pracy z ciałem, skierowanych dla osób nie posiadających doświadczenia tanecznego w ramach cyklu CZUŁA MATERIA.
Cykl warsztatów ruchowych „Czuła Materia” powstał na bazie certyfikowanych metod pracy z ciałem i ruchem. Czerpiąc z dobroczynnej mocy ruchu, uczestniczki i uczestnicy warsztatów będą mieli szansę rozwinąć swoją świadomość ciała, zregenerować swój organizm, przywrócić mu witalność, doznać głębokiego relaksu. Nie trzeba mieć doświadczenia w kontakcie z ruchem, by wziąć udział w zajęciach. Prowadzące i organizatorzy tworzą bezpieczne warunki do pracy z ruchem. Czuła Materia jest zaproszeniem do spotkania z ruchem subtelnym, uważnym i dostosowanym do indywidualnych możliwości.
Opieka kuratorska cyklu Czuła Materia: Kamila Majchrzycka-Szymańska
Przykładowe warsztaty w cyklu CZUŁA MATERIA z lat 2020 i 2021 to:
Pilates z użyciem wałków - Greta Polańska-Moidini
Warsztat śpiewu białego - Anna Skolimowska
Warsztat świadomości ciała - Izabela Chlewińska
Gaga People - Gosia Mielech
Warsztat w oparciu o metodę Body-Mind Centering - Iwona Olszowska
Warsztaty w oparciu o metody: Tao Yin i TRE® (Trauma Releasing Exercises) - Monika Jakubowska
Komisja wybierze do 7 propozycji warsztatów, który zostaną zorganizowane od września do grudnia 2022 w terminach uzgodnionych z prowadzącymi.
Przedmiot naboru:
Propozycja 2 godzinnych warsztatów certyfikowanych i/lub autorskich metod pracy z ciałem i ruchem, skierowanych dla osób nie posiadających doświadczenia tanecznego w ramach cyklu CZUŁA MATERIA.
Organizator zapewnia:
Honorarium za 2 godzinny warsztat w wysokości 600 zł brutto,
Zwrot kosztów podróży na terenie Polski - PKP 2 klasa lub bus, w szczególnych przypadkach - kilometrówka jeśli nie istnieje inny sposób dojazdu do Łodzi,
1 nocleg w Łodzi dla 1 osoby prowadzącej warsztat,
Udostępnienie sali i promocję wydarzenia oraz zapisy,
Dokumentację fotograficzną.