OPEN CALL / NABORY 2022


Wyniki otwartych naborów: Prezentacja spektaklu tanecznego i Warsztaty w ramach Festiwalu Materia i Foremka oraz Otwarte zajęcia w cyklu Czuła Materia


Ogłaszamy ostatnie już wyniki tegorocznych naborów Materii w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

W dniu 19.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej 3 nabory/ open call ogłoszone przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki:

Prezentacja spektaklu tanecznego dla rodzin z dziećmi w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA

Warsztaty familijne w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA

Otwarte zajęcia somatyczne dla osób nie posiadających doświadczenia w tańcu w cyklu CZUŁA MATERIA


Skład Komisji:

Justyna Czarnota-Misztal, ekspertka niezależna

Kamila Majchrzycka-Szymańska, kuratorka Festiwalu Sztuki Tańca dla Dzieci Materia i Foremka

Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Materia


  1. Komisja po zapoznaniu się z 7 zgłoszeniami w naborze Prezentacja spektaklu tanecznego dla rodzin z dziećmi w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję:

Mój ogon i ja, kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka), producentka Karolina Wycisk / Fundacja Performat


2. Komisja po zapoznaniu się z 3 zgłoszeniami w naborze Warsztat familijny w ramach Festiwalu MATERIA I FOREMKA zgodnie z regulaminem wybrała 2 propozycje:

Antek Kurjata, nazwa warsztatu: MAŁE/duże

Monika Szpunar, nazwa warsztatu: Uruchomić nieruchome, czyli choreografia z przedmiotem


3. Komisja po zapoznaniu się z 6 zgłoszeniami w naborze Otwarte zajęcia somatyczne dla osób nie posiadających doświadczenia w tańcu w cyklu CZUŁA MATERIA zgodnie z regulaminem wybrała 3 propozycje:

Magda Jędra, nazwa warsztatu: Praktyka ciała botanicznego

Aniela Kokosza, Olga Kebas , nazwa warsztatu: Ciało ma imię

Katarzyna Grambo, nazwa warsztatu: Automasaż zbudowany na bazie elementów jogi i tańca współczesnego


Gratulujemy i już dziś zapraszamy na pokazy i warsztaty w ramach festiwalu Materia i Foremka oraz na zajęcia otwarte w ramach cyklu Czuła Materia!

KOMISJA

Justyna Czarnota-Misztal - pedagożka teatru, trenerka i menagerka kultury. Kieruje Działem Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Znawczyni współczesnego teatru dla dzieci, młodzieży i rodzin, interesują ją szczególnie przedstawienia eksperymentujące z pozycją widza. Jako pedagożka teatru regularnie prowadzi warsztaty i projektuje materiały edukacyjne do spektakli.

Kamila Majchrzycka-Szymańska - menedżerka, kuratorka, producencka i animatorka życia kulturalnego związana z Łodzią. Pracowała w Teatrze Pinokio w Łodzi jako menedżerka instytucji oraz kuratorka i producentka. Obecnie współtworzy wydarzenia dla dzieci i bliskich im dorosłych: Festiwal Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA, wystawę Elementarz empatii w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi oraz Festiwal Sztuki Tańca dla Dzieci MATERIA I FOREMKA.

Sonia Nieśpiałowska - dyrektorka programowa Materii, producentka i kuratorka tańca i redaktorka publikacji o tańcu współczesnym. Pracowała w Muzeum Sztuki w Łodzi jako producentka wystaw i wydawnictw. Współtworzyła m.in. festiwal Kino Tańca w Łodzi oraz Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic! w Warszawie, wystawę Przyjdźcie, Pokażemy Wam co robimy w ms2 z Katarzyną Słobodą oraz projekt Short Stories. Powrót z Aleksandrą Machnik.

Wyniki otwartych naborów: Nabór ofert prezentacji plenerowego spektaklu tanecznego lub spektaklu site-specific oraz Premiera - krótka forma


Ogłaszamy kolejne wyniki tegorocznych naborów w ramach programu Przestrzeni Sztuki. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

W dniu 15.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej open call Nabór ofert prezentacji plenerowego spektaklu tanecznego lub spektakli site-specific oraz Premiera - krótka forma ogłoszony przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki

Skład Komisji:

Aleksandra Podębska, zastępca dyrektora Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, partnera Materii w programie Przestrzenie Sztuki

Rafał Dziemidok, ekspert niezależny

Jacek Owczarek - Materia


  1. Komisja po zapoznaniu się z 8 zgłoszeniami w naborze Premiery - krótkiej formy zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję Emilii Biskupik.

2. Zgłoszono 5 ofert prezentacji plenerowego spektaklu tanecznego lub spektakli site-specific, jedna z nich nie była kompletna (brak rejestracji) i nie była rozpatrywana przez komisję. Komisja po zapoznaniu się z 4 zgłoszeniami zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję:

Zuzanna Kasprzyk-Molenda, Atlas Drzew (Zimozielonych), Część 1 - Sosna, Część 2 - Topole


Gratulujemy i już dziś zapraszamy na pokaz w ramach festiwalu Choreografie Miasta i na premiew Materii w Łodzi.

KOMISJA

Rafał Dziemidok - choreograf, reżyser, tancerz, improwizator i pedagog improwizacji, z wykształcenia prawnik mieszkający i tworzący od 2012 roku w Berlinie. Realizuje własną, unikalną i wyrazistą ścieżkę ruchowej ekspresji. Współpracował m.in. z: Teatrem Dada von Bzdülöw, Gdańskim Teatrem Tańca, Compagnie Yvette Bozsik, Theater o.N., Two Fish/Theater an der Parkaue, Julian Rosefeld. Jest współzałożycielem i liderem Grupy Artystycznej Koncentrat.

Aleksandra Podębska - Z-ca dyrektora Miejska Strefa Kultury, wcześniej dyrektorka Poleskiego Ośrodka Sztuki, kierowniczka działu merytorycznego Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Dyrektor instytucji realizującej m.in. Międzynarodowe Biennale Spotkań Teatralnych Terapia i Teatr, Festiwal Łódź Fabrykancka 2.0 oraz projekty w ramach programu Erasmus+. Prezes stowarzyszenia Zachodnia.

Jacek Owczarek - dyrektor Materii, tancerz, choreograf, pedagog. Kierownik Instytutu Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczy tańca współczesnego , kontakt improwizacji i dramaturgii tańca. Tworzy autorskie choreografie oraz ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych.

Wyniki otwartego naboru: Rezydencja choreograficzna w Morawie


Ogłaszamy kolejne wyniki tegorocznych naborów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Polecamy Waszej uwadze trwające i przyszłe nabory w ramach programu Przestrzeni Sztuki i liczymy na spotkania w niedalekiej przyszłości podczas wydarzeń w Materii.

W dniu 8.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej open call Rezydencja choreograficzna podczas Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Było, jest i będzie organizowanego przez ASP we Wrocławiu w Pałacu w Morawie ogłoszony przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Nabór został przedłużony do 7.09.2022.

Skład Komisji:

dr hab. Magdalena Grzybowska, prof. ASP we Wrocławiu, Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki, Katedra Rzeźby i Działań Przestrzennych

dr Anna Bujak, Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, Katedra Technik Rzeźbiarskich

dr Anna Wytych-Wierzgacz, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, partnera Materii w programie Przestrzenie Sztuki

Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Materia


Komisja po zapoznaniu się z 6 zgłoszeniami w naborze zgodnie z regulaminem wybrała 1 propozycję rezydencji.

Rezydentką podczas Sympozjum Sztuki będzie Magda Niedzielska


Gratulujemy i już dziś zapraszamy na prezentację efektów rezydencji w Morawie i w Materii w Łodzi.

Siedziba Z.T.L. Harnam, filia Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, partnera Materii w Programie Przestrzenie Sztuki


Wyniki otwartych naborów: Rezydencje choreograficzne, Prezentacja spektaklu i Moduły miesięczne


Ogłaszamy pierwsze wyniki tegorocznych naborów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, które przyniosły nam jako organizatorom ogromną wiedzę na temat tego, czym się zajmujecie i czym chcecie się dzielić.

Polecamy Waszej uwadze trwające i przyszłe nabory w ramach programu Przestrzeni Sztuki i liczymy na spotkania w niedalekiej przyszłości podczas wydarzeń w Materii.

W dniu 1.09.2022 odbyło się posiedzenie komisji oceniającej trzy nabory / open call ogłoszone przez Materię w ramach programu Przestrzenie Sztuki:

  1. Profesjonalne spektakle tańca stworzone przez osoby twórczo/artystycznie związane z Łodzią i regionem łódzkim.

  2. 14 dniowe rezydencje choreograficzne

  3. Moduły miesięczne – nabór propozycji miesięcznych modułów zajęć


Skład Komisji (alfabetycznie):

Alicja Berejowska - ekspertka niezależna

Joanna Chitruszko - Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, Operator PS w Białymstoku (wspólnie z OiFP w Białymstoku)

Jacek Owczarek - Materia


Komisja podjęła następujące decyzje:

  1. Po zapoznaniu się z 6 zgłoszeniami w naborze Profesjonalne spektakle tańca stworzone przez osoby twórczo/artystycznie związane z Łodzią i regionem łódzkim Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 2 oferty (alfabetycznie tytułami, podkreślono nazwisko osoby zgłaszającej)


Spektakl One Hundred Falls

Koncepcja – Jakub Mędrzycki

Choreografia – Jakub Mędrzycki, Ilona Gumowska

Wykonanie – Ilona Gumowska oraz Jakub Mędrzycki

Muzyka – Marta Forsberg, Gieorgij Puchalski

Produkcja – Krakowski Teatr Tańca


Spektakl To ty

Choreografia – Sebastian Flegiel

Choreografia i reżyseria – Sebastian Flegiel

Muzyka Tomasz Wyrwa

Wykonanie – Daria Resztak, Karolina Łykowska, Aleksandra Kępińska, Malwina Świstoń, Marcelina Kostecka, Mariola Dubiel, Natalia Feret, Aleksandra Łuczak, Oliwia Obrębska, Oliwia Ołdziejewska, Paweł Jacak

Producent – Sebastian Flegiel


  1. Po zapoznaniu się z 8 zgłoszeniami w naborze Moduły miesięczne – nabór propozycji miesięcznych modułów zajęć skupiających się na wybranej technice lub metodzie pracy dla osób średniozaawansowanych w tańcu (po 16 h łącznie) Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 2 propozycje (alfabetycznie nazwa warsztatu)

Let me see your footwork - Warsztat Footwork prowadząca Ewa Bielak

Warsztat tańca współczesnego z elementami sztuk walki i akrobatyki prowadzący Ilona Gumowska i Abhilash Ningappa


  1. Po zapoznaniu się z 10 zgłoszeniami w naborze 14 dniowe rezydencje choreograficzne dla osób zajmujących się współczesnymi formami tańca Komisja zgodnie z regulaminem wybrała 2 propozycje rezydencji (alfabetycznie nazwiskami)

  • Ewa Bielak, Michał Rostowski

  • Żaneta Łąpieś, Aleksandra Kasica-Ostrowska, Agnieszka Janicka-Wolska


Gratulujemy i już dziś zapraszamy na wydarzenia związane z wyłonionymi propozycjami.

KOMISJA

Alicja Berejowska - menedżerka kultury, producentka działająca na polu teatru, nowej choreografii i performansu. Inicjatorka Perform for Change - kolektywnej agencji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju, ekologii i różnorodności w sztukach performatywnych.

Joanna Chitruszko – tancerka, producentka, kuratorka, koordynatorka, organizatorka wydarzeń związanych z tańcem. Członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Od 2008 roku Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku. Kuratorka Sceny Tańca Studio w Teatrze Studio w Warszawie (2 odsłony w 2018 i 2019 roku).

Jacek Owczarek - dyrektor Materii, tancerz, choreograf, pedagog. Kierownik Instytutu Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczy tańca współczesnego , kontakt improwizacji i dramaturgii tańca. Tworzy autorskie choreografie oraz ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych.

10 OTWARTYCH NABORÓW MATERII W RAMACH PROGRAMU PRZESTRZENIE SZTUKI


Materia ogłosiła 10 otwartych naborów w ramach programu Przestrzenie Sztuki w roku 2022.

Program Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operator: Materia

Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi


Open call 1: Rezydencja choreograficzna podczas Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Było, jest i będzie organizowanego przez ASP we Wrocławiu w Pałacu w Morawie w dniach 23.09-30.09.2022

Komisja wybrała 1 propozycję

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 2: Dwie 14 dniowe rezydencje choreograficzne w Materii w Łodzi

Komisja wybrała 2 propozycje

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 3: Moduły miesięczne – nabór propozycji miesięcznych modułów zajęć skupiających się na wybranej technice lub metodzie pracy dla osób średniozaawansowanych w tańcu (po 16 h łącznie).

Komisja wybrała 2 propozycje

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 4: Przygotowanie premiery - krótkiej formy. Nabór propozycji skierowany do osób twórczo/artystycznie związanych z Łodzią i regionem łódzkim, nabór dotyczy koncepcji choreograficznej (max 3 osób tańczących).

Komisja wybrała 1 propozycję

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 5 Profesjonalne spektakle tańca stworzone przez osoby twórczo/artystycznie związane z Łodzią i regionem łódzkim. Nabór ofert (z wyceną prezentacji) dotyczących prezentacji spektaklu na Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, w Ogrodach Geyera lub w siedzibie Z.T.L. Harnam,

Komisja wybrała 2 oferty

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 6: Projekt społeczny miesięczny i dwumiesięczny. Nabór dotyczy propozycji projektów społecznych. Realizacja projektu może trwać do 16.12.2022:

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 7: Spektakl plenerowy i site specific – prezentacja w ramach festiwalu Choreografie Miasta. Nabór ofert (z wyceną prezentacji) dotyczących prezentacji spektaklu w przestrzeniach miejskich w Łodzi.

Komisja wybrała 1 propozycję

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 8: Prezentacja spektaklu tanecznego dla rodzin z dziećmi w ramach Festiwalu Materia i Foremka.

Komisja wybierze 1 propozycję

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 9: Czuła Materia – otwarte zajęcia somatyczne dla osób nie posiadających doświadczenia w tańcu. Nabór dotyczy propozycji dwugodzinnych zajęć skupiających się na wybranej metodzie pracy z działem. Honorarium za 2 godzinne zajęcia - 600 zł brutto, zwrot kosztów podróży i max 1 nocleg dla osób spoza Łodzi.

Komisja wybierze do 7 propozycji

Status: ZAKOŃCZONY


Open call 10: Warsztaty familijne w cyklu Materia i Foremka. Nabór dotyczy propozycji trwających 1,5 h familijnych zajęć dla dzieci i opiekunów. Honorarium za 1 zajęcia - 500 zł brutto. Realizacja warsztatów nastąpi w listopadzie i grudniu.

Komisja wybierze 1 propozycję

Status: ZAKOŃCZONY


fot. ze spektaklu Krótkotrwałość Macieja Kuźmińskiego, autor: Mariusz Marciniak


Harmonogram naboru otwartego naboru / open call Projekt społeczny miesięczny i dwumiesięczny.

1. Ogłoszenie naboru - 19.08.2022

2. PRZEDŁUŻONY Termin zgłoszeń: do godziny 23.59 w dniu 15.09.2022 poprzez formularz

3. Termin ogłoszenia wyników naboru: 18.09.2022 na stronie www.materialodz.pl oraz FB Materia / Łódź

4. Termin realizacji Projektów: 20.09-16.12.2022 (projekt ma trwać 1 miesiąc lub 2 miesiące we wskazanym okresie)

Regulamin i formularz PROJEKT MIESIĘCZNY na terenie dzielnicy Łódź-Górna, okolica Górniak: https://bit.ly/ProjektSpołęcznyMiesięczny

Regulamin i formularz PROJEKT DWUMIESIĘCZNY na terenie Łodzi:

https://bit.ly/ProjektSpołecznyDwumiesięczny


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi - Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi

do 15.09.2022 / OTWARTY NABÓR WNIOSKÓW NA REALIZACJĘ PROJEKTU SPOŁECZNEGO


Materia otwiera nabór propozycji realizacji 2 projektów: miesięcznego i dwumiesięcznego projektu społecznego w Łodzi, który będzie zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Projekt społeczny to w naszym rozumieniu inicjatywa zanurzona w konkretnej rzeczywistości społecznej, poprzedzona jej rozpoznaniem (rozpoznaniem jej potrzeb, charakterystyki), angażująca społeczność lokalną lub inną grupę społeczną, przeprowadzona poprzez działania partycypacyjne o wysokiej jakości artystycznej i etycznej.

W otwartym naborze komisja powołana przez Materię (jej skład podamy wraz z wynikami naboru) wyłoni:

  • jedną osobę (lub osobę reprezentującą grupę projektową), która będzie odpowiedzialna za realizację miesięcznego projektu społecznego w Łodzi, na terenie dzielnicy Łódź-Górna, okolica Górniak.

  • jedną osobę (lub osobę reprezentującą grupę projektową), która będzie odpowiedzialna za realizację dwumiesięcznego projektu społecznego w Łodzi,


Przedmiot naboru, który musi być opisany w propozycji Projektu (szczegółowy opisy w Regulaminach!)

Projekt musi łączyć rozpoznanie kontekstu społecznego oraz artystyczne działania związane z tańcem współczesnym i choreografią odpowiadające na to rozpoznanie oparte na zaangażowaniu społeczności lokalnej ( w obu projektach) lub innej grupy społecznej (tylko w dwumiesięcznym)

Projekt musi być zrealizowany w Łodzi (dwumiesięczny) lub w dzielnicy Łódź-Górna, w okolicy Górniak (miesięczny)

Projekt musi mieć charakter partycypacyjny, włączać w działania lokalną społeczność lub inną grupę społeczną.

Projekt musi zakończyć się przygotowanymi przez osobę odpowiedzialną za przeprowadzenie projektu, nie później niż 11.12.2022:

  • publiczną prezentacją jego efektów (preferowane) na scenie będącej w dyspozycji Materii lub w przestrzeni miejskiej z udziałem osób, które wzięły udział w Projekcie.

  • LUB (ta opcja tylko w Projekcie miesięcznym) wykładem performatywnym łączącym wykład, choreografię i pokaz dokumentacji (zdjęcia, video, rejestracja dźwięku).


Materia jako “Organizator” zapewnia w ramach realizacji wybranego Projektu:

  • budżet na realizację projektu w wysokości 5 000 złotych (miesięczny) lub 10 000 zł (dwumiesięczny), który może być wydatkowany na honoraria, usługi, transport oraz materiały niezbędne do realizacji projektu. Budżet nie uwzględnia najmu sal, salę zapewnia Organizator.

  • budżet będzie wydatkowany bezpośrednio przez Organizatora na podstawie kalkulacji kosztów uzgodnionej pomiędzy Organizatorem, a osobą realizującą zwycięski projekt,

  • wydatkowanie środków przewidziane jest do 16.12.2022,

  • bezpłatny udział w wydarzeniach realizowanych przez Materię w okresie trwania projektu dla osoby realizującej Projekt lub grupy projektowej,

  • infrastrukturę do realizacji pokazu końcowego lub pomoc w uzyskaniu wymaganej zgody na przeprowadzenie pokazu w uzgodnionej przestrzeni miejskiej,

  • wsparcie Organizatora w zakresie realizacji pokazu końcowego,

  • promocja wydarzenia.


Warsztat ruchowy lub taneczny dla wszystkich w ramach cyklu CZUŁA MATERIA / otwarty nabór - open call

Harmonogram naboru otwartego naboru / open call

1. Ogłoszenie naboru - 29.08.2022

2. Termin zgłoszeń: do godziny 23.59 w dniu 14.09.2022 poprzez formularz

3. Termin ogłoszenia wyników naboru: 20.09.2022 na stronie www.materialodz.pl oraz FB Materia / Łódź

4. Termin realizacji warsztatów - od września do grudnia 2022

w Formularzu podano zakres dat do wyboru. Można zaznaczyć 1 lub więcej dogodnych terminów. Zakładamy, że warsztaty Czuła Materia odbywają się w piątek o 18:00 co 2 tygodnie począwszy od 26.08.

23.09.2022 18:00 - 20:00

7.10.2022 18:00 - 20:00

21.10.2022 18:00 - 20:00

4.11.2022 18:00 - 20:00

11.11.2022 18:00 - 20:00

18.11.2022 18:00 - 20:00

2.12.2022 18:00 - 20:00

16.12.2022 18:00 - 20:00

Regulamin i formularz:

https://bit.ly/NabórCzułaMateria


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi - Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi


do 14.09.2022 / nabór propozycji warsztatów w ramach cyklu CZUŁA MATERIA


Materia ogłasza nabór na propozycje dwugodzinnych warsztatów certyfikowanych i/lub autorskich metod pracy z ciałem, skierowanych dla osób nie posiadających doświadczenia tanecznego w ramach cyklu CZUŁA MATERIA.

Cykl warsztatów ruchowych „Czuła Materia” powstał na bazie certyfikowanych metod pracy z ciałem i ruchem. Czerpiąc z dobroczynnej mocy ruchu, uczestniczki i uczestnicy warsztatów będą mieli szansę rozwinąć swoją świadomość ciała, zregenerować swój organizm, przywrócić mu witalność, doznać głębokiego relaksu. Nie trzeba mieć doświadczenia w kontakcie z ruchem, by wziąć udział w zajęciach. Prowadzące i organizatorzy tworzą bezpieczne warunki do pracy z ruchem. Czuła Materia jest zaproszeniem do spotkania z ruchem subtelnym, uważnym i dostosowanym do indywidualnych możliwości.

Opieka kuratorska cyklu Czuła Materia: Kamila Majchrzycka-Szymańska

Przykładowe warsztaty w cyklu CZUŁA MATERIA z lat 2020 i 2021 to:

Pilates z użyciem wałków - Greta Polańska-Moidini

Warsztat śpiewu białego - Anna Skolimowska

Warsztat świadomości ciała - Izabela Chlewińska

Gaga People - Gosia Mielech

Warsztat w oparciu o metodę Body-Mind Centering - Iwona Olszowska

Warsztaty w oparciu o metody: Tao Yin i TRE® (Trauma Releasing Exercises) - Monika Jakubowska


Komisja wybierze do 7 propozycji warsztatów, który zostaną zorganizowane od września do grudnia 2022 w terminach uzgodnionych z prowadzącymi.

Przedmiot naboru:

Propozycja 2 godzinnych warsztatów certyfikowanych i/lub autorskich metod pracy z ciałem i ruchem, skierowanych dla osób nie posiadających doświadczenia tanecznego w ramach cyklu CZUŁA MATERIA.

Organizator zapewnia:

Honorarium za 2 godzinny warsztat w wysokości 600 zł brutto,

Zwrot kosztów podróży na terenie Polski - PKP 2 klasa lub bus, w szczególnych przypadkach - kilometrówka jeśli nie istnieje inny sposób dojazdu do Łodzi,

1 nocleg w Łodzi dla 1 osoby prowadzącej warsztat,

Udostępnienie sali i promocję wydarzenia oraz zapisy,

Dokumentację fotograficzną.